Тонкий лід: основні правила поведінки на водоймах взимку
Тонкий лід: основні правила поведінки на водоймах взимку:
У жодному разі не можна виходити на тонкий лід та перевіряти його міцність ударом ноги, а обов’язково використовувати для цього палицю.
Не можна стрибати та бігати по льоду, збиратися великими групами на одному місці.
На початку льодоставу небезпечною є середина водоймища, а в кінці зими – прибережні ділянки. Також неміцним лід може бути біля стоку води, там, де б’ють ключі, де швидкий плин або струмок впадає в річку. Тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід, на ділянках, покритих товстим шаром снігу.
Безпечним вважається лід: для одного пішоходу – лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки або риболовлі – не менше 10-12 сантиметрів (масове катання – 25 сантиметрів).
Для любителів зимової підлідної ловлі риби існують правила, яких потрібно суворо дотримуватись:
Не пробивайте поруч багато лунок;
Не збирайтеся великими групами на одному місці;
Не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, навіть, якщо там добре „клює”;
Завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 метрів;
Тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку. Якщо ви все ж таки опинилися у крижаній воді, а поряд нікого немає, розставте широко руки та намагайтеся утримуватися на поверхні. Пам’ятайте, що енергійні рухи під час перебування у воді сприяють швидкому охолодженню. Тому старайтеся без різких рухів виповзти на міцний лід у бік, звідки прийшли та повзти до берега, відштовхуючись ногами від краю льоду.
Надаючи допомогу людині, що провалилася під лід, ні в якому разі не можна підходити до неї стоячи, потрібно наближатися лежачи, розкинувши в сторони руки та ноги, використовуючи дошки або інші предмети, які є під руками. Лежачи на одному з таких предметів, закріплених мотузкою на березі або на твердому льоду, особа, яка надає допомогу, повинна наблизитися до потерпілого на відстань, яка дозволить подати мотузку, пояс, палку або багор. Коли поруч нічого немає, то 2-3 людини лягають на лід і ланцюжком просуваються до постраждалого, утримуючи один одного за ноги, а перший подає жертві ремінь, шарф тощо. «Окремо звертаємося до батьків: пильнуйте своїх дітей, не дозволяйте їм без вашого нагляду гратися поблизу водойм!»